Tresura

Nauka psa dobrych manier

Nauka psa dobrych manier

Nauka psa dobrych manier

Szkolenie, realizowane z wykorzystaniem pozytywnych wzmocnień i prowadzone od szczenięctwa jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego najlepszego przyjaciela – psa. Oprócz pieszczot i nagród, pies oczekuje od Ciebie przywództwa i zasad, które ułatwiają mu codzienne życie. W ten sposób wspólne życie będzie harmonijne, a Twój pupil będzie czuł się w centrum uwagi.

Nie ulegaj jego płaczom i nie nagradzaj go, na przykład spaniem z tobą, jeśli jego zachowanie nie było dobre. W przeciwnym razie będziesz wzmacniać coś nieodpowiedniego lub niepożądanego, a pies będzie to powtarzał. Kiedy wychodzisz na zewnątrz, nie pozwól mu ciągnąć smyczy, będzie zakładał, że ma twoją zgodę na gryzienie lub warczenie na kogokolwiek, kto mu się nie podoba.

Uspołecznianie psa

Od czwartego do dwunastego tygodnia życia trwa tak zwany etap socjalizacji, kiedy szczenięta są szczególnie otwarte na interakcję, badanie i próbowanie wszelkich doświadczeń. Nie przegap tego okresu, aby zapoznać go z innymi ludźmi, zwierzętami lub nowymi sytuacjami, aby oswoił się z zapachami, odgłosami itp. W ten sposób zapobiegniesz wystąpieniu u nich zaburzeń zachowania w dorosłym życiu. Podobnie, jeśli przygarnąłeś dorosłego psa, powinieneś go uspołecznić w ramach procesu adaptacji do nowego domu.

Pozostawienie psa samego w samochodzie

Szczególnie w lecie jest bardzo niebezpieczne pozostawianie psa samego w samochodzie. Wysoka temperatura wewnątrz samochodu może spowodować udar cieplny. Jeśli pies nie otrzyma pomocy medycznej, może się to przerodzić w udar cieplny i doprowadzić do śmierci. Dlatego zminimalizuj czas, w którym powinien przebywać w samochodzie i zawsze dbaj o jego wentylację.