Sierść

Jak poprawić połysk sierści naszego psa?

Jak poprawić połysk sierści naszego psa?

Istnieje wiele domowych sztuczek, aby poprawić połysk sierści naszego psa, od stosowania rożnych olejów na ich włosy i skórę do dziwnych żywności, które wątpliwie może przynieść widoczną poprawę. Dlatego właśnie chcemy pokazać Wam, które wskazówki naprawdę pomogą nam utrzymać zdrową i lśniącą sierść naszego psa, pomijając miejskie legendy, które nie przynoszą żadnych korzyści.

Czy dobrze jest nakładać na sierść psa olejki lub inne produkty?

Cóż, ten temat jest tak samo prawdziwy, jak i absurdalny jednocześnie. Oczywiście jeśli zastosujemy jakiś olej, preparat odżywczy czy nawet piwo jak podają niektóre strony, możemy dostrzec dodatkowy połysk na sierści naszego psa. Nakładając jakąkolwiek substancję na sierść naszego psa, impregnujemy ją brudem. Kurz, brud i zanieczyszczenia usuną ten połysk w ciągu zaledwie kilku dni. Więc oczywiście odpowiedź brzmi nie, nie powinniśmy używać tego rodzaju nie pomocnych domowych sztuczek, które tylko nas dezorientują. Powinniśmy poprawić połysk włosów w sposób prawdziwy i bezpośredni, bez mikstur.

Nauka psa dobrych manier

Jak poprawić połysk sierści psa?

Podejmijmy działania i zobaczmy jak definitywnie rozwiązać problem połysku sierści naszego psa. Odłóżmy na bok stosowanie absurdalnych produktów takich jak olej czy piwo i potraktujmy problem od źródła, czyli samego psa.

Brak połysku w sierści jest spowodowany głównie złą dietą. Tak, to prawda, nawet jeśli dajesz swojemu psu najdroższe i najbardziej kompletne jedzenie na planecie, jest bardzo prawdopodobne, że ma jakieś niedobory żywieniowe. Zobaczmy więc, jakie pokarmy możemy dać naszemu psu, aby odzyskać blask w jego włosach w krótkim czasie.

Olej rybi bogaty w kwasy Omega

Olej rybny jest nawet sprzedawane indywidualnie tak, że możemy dać naszemu psu dodatek wraz z jego jedzeniem. Najczęściej stosowany jest olej z łososia, który zawiera dużą ilość kwasów Omega. Omega 3 i 6 pomagają drastycznie poprawić połysk sierści i skóry Twojego psa, jest to naturalny sposób, aby sierść Twojego psa lśniła i wyglądała lepiej.

Jeśli nie chcemy używać oleju rybnego, możemy użyć sardynek z puszki, tuńczyka z puszki lub bezpośrednio świeżej ryby. Jeśli używasz opcji w puszkach, powinny one zawsze być w oleju (i jeśli to możliwe, niesolone lub o niskiej zawartości soli). Tak, ryba jest bardzo dobra i korzystna dla naszych psów, a także daje im ten dodatkowy połysk w sierści dzięki kwasom tłuszczowym Omega (korzystne dla zdrowia). Uważaj, upewnij się, że Twój pies nie jest uczulony na ryby.

Codzienne szczotkowanie jest niezbędne

Czy chcesz poprawić połysk sierści swojego psa? Wtedy należy podjąć działania, a jednym z nich jest codzienne szczotkowanie psa. Nie chodzi o to, by szczotkować go tak długo, aż jego skóra stanie się czerwona, po prostu musimy szczotkować go delikatnie i łagodnie, zawsze w kierunku włosa, przez około pięć minut dziennie. Usunie to brud, martwe włosy i pomoże utrzymać czystą i lśniącą sierść. Pamiętaj, aby używać konkretnej szczotki do rodzaju sierści Twojego psa (w zależności od rodzaju sierści, wymaga innego rodzaju szczotki).

Jeden komentarz

Dodaj komentarz