Opieka nad psem

Masz psa? Nie zapomnij o odrobaczaniu i ćwiczeniach fizycznych

Masz psa? Nie zapomnij o odrobaczaniu i ćwiczeniach fizycznych

Odrobaczanie

Odrobaczanie tanowi uzupełnienie szczepionek w celu zapewnienia pełnej ochrony. Pasożyty, wewnętrzne i zewnętrzne są przenosicielami wielu chorób, z których część jest zakaźna dla człowieka. Co 3 miesiące powinieneś odrobaczać swojego pupila, choć obecnie dostępne są tabletki o podwójnej ochronie i długotrwałym działaniu, które to ułatwiają.

Nie zabieranie zwierzęcia na spacer ani na ćwiczenia.

Aktywność fizyczna jest niezbędna nie tylko dla utrzymania silnych mięśni psa, ale także dla uwolnienia go od stresu i pobudzenia jego umysłu. Ćwiczenia fizyczne powinny być dostosowane do wieku i kondycji zwierząt, ponieważ ich wymagania będą różne, na przykład pomiędzy szczeniakiem a osobą starszą, chorą lub przebywającą w wysokiej temperaturze. Ogólnie rzecz biorąc, choć są rasy, które wymagają mniej ruchu, ideałem jest od 2 do 3 spacerów dziennie po około 30 minut każdy.

Stymuluj psa psychicznie

Według opinii etologów, psy muszą czuć, że zasłużyły na swoje jedzenie. Dlatego zapewnienie im zabawek lub gier interaktywnych, w których Ty również możesz uczestniczyć, pomoże Ci wzmocnić więź i pomoże mu pokonywać wyzwania, uczyć się i utrzymywać aktywność mózgu.