Psy rasowe

Czego nie należy robić w stosunku do psów?

Czego nie należy robić w stosunku do psów?

Uciekanie się do kar fizycznych

Musisz ustalić granice i hierarchię jako część szkolenia psa. Możesz to jednak osiągnąć bez bicia, krzyczenia czy złości na niego. Zawsze bardziej produktywne będzie nagradzanie go za to, co robi dobrze, niż karanie go za to, czego się nie uczy lub robi źle. Jeśli krzykniesz lub uderzysz go, stres w który go wpędzisz sprawi, że cofnie się do tego, czego się nauczył i stworzy dla niego nieprzyjemny precedens. Po prostu podejdź do niego, spójrz mu w oczy i powiedz, żeby więcej tego nie robił stanowczym tonem i z poważnym wyrazem twarzy. On na pewno cię zrozumie.

Narażanie psa na działanie dymu tytoniowego

Nie trzeba dodawać, że zmuszanie psa do wdychania dymu tytoniowego jest również dla niego szkodliwe. W rzeczywistości udowodniono, że może on wywoływać patologie układu oddechowego, takie jak rak płuc, przewlekłe zapalenie zatok lub kardiomiopatie. Nie pal w ich obecności.

Niezrozumienie języka psów

Czasami z niewiedzy, a innym razem dlatego, że staramy się uczłowieczyć nasze zwierzęta, nie zwracamy uwagi na ich język ciała, a to może pogorszyć komunikację. Nasza rada jest taka, abyś traktował to jako to, czym jest, abyś to wiedział, a jeśli masz wątpliwości, udaj się do ekspertów lub przejrzyj specjalistyczne publikacje oparte na badaniach naukowych. Krótko mówiąc, codziennie wygospodaruj czas, aby spędzić go ze swoim psem i obserwuj jego reakcje, zwłaszcza jeśli zauważysz coś niecodziennego, abyś mógł odwiedzić weterynarza i wcześnie wykluczyć wszelkie problemy. Ciesz się jego towarzystwem, a jego lojalność będzie z tobą bezwarunkowo.