Psy rasowe

Jak zadbać o psa rasy Yorkshire?

Jak zadbać o psa rasy Yorkshire?

Karmienie szczeniaka

Szczenię rasy Yorkshire terrier powinno być karmione specjalną karmą dla szczeniąt małych ras. Wielkość porcji powinna być bardzo mała, aby uniknąć zadławienia, dlatego nigdy nie powinniśmy stosować karmy dla ras średnich i dużych. Jeśli zdecydujemy się na naturalną karmę, taką jak dieta BARF, musimy poczekać przynajmniej do czasu, aż naszemu Yorkowi wyrosną ostatnie zęby, czyli przynajmniej do siódmego lub ósmego miesiąca życia. Ponieważ rasa ta jest bardzo małych rozmiarów, jeśli zdecydujemy się na naturalną karmę, warto zmielić ją na rodzaj musu. W ten sposób unikniemy strachu z powodu ewentualnego zadławienia.

Jak karmić jednomiesięcznego szczeniaka?

Nie możemy karmić szczeniaka Yorkshire komercyjną karmą lub zwykłą żywnością, ponieważ jest jeszcze bardzo mały. Dla nich jest tylko jedna realna opcja – specyficzne mleko dla psów.

Idealnie byłoby, gdyby ssały mleko matki aż do momentu odstawienia od piersi, ale jeśli nie jest to możliwe, powinniśmy kupić w przychodni weterynaryjnej specjalne mleko dla miesięcznych szczeniąt. Mleko, które my ludzie pijemy nie jest odpowiednie, ponieważ zawiera laktozę, która jest bardzo szkodliwa dla niemowląt Yorkshire.

Czego nie należy robić w stosunku do psów?

Jak karmić dwumiesięcznego szczeniaka?

Od dwóch miesięcy życia do trzech miesięcy lub trzech i pół miesiąca, nasz szczeniak będzie odsadzony, co oznacza, że możemy wdrożyć karmę do ich diety. W tych przypadkach, zaleca się mieszać specjalne mleko dla psów i pasze dla szczeniąt małych ras, tworząc rodzaj puree. Dzięki temu szczenię łatwiej je zje.

Karmienie dorosłego Yorkshire

Dorosły Yorkshire może jeść każdy rodzaj komercyjnej karmy, o ile jest ona przeznaczona dla małych ras. Musimy podawać ilości zalecane przez producenta, nawet jeśli wydają się one niewielkie. Pamiętajmy, że nasz pies ze względu na swoje niewielkie rozmiary tak naprawdę nie potrzebuje dużo więcej.

Szczepienia i opieka weterynaryjna

Jeśli chodzi o opiekę warto zauważyć, że jest absolutnie obowiązkowe, aby wykonać wszystkie szczepienia zalecane przez naszego lekarza weterynarii, zarówno jako szczeniak i jako dorosły. W ten sposób uchronimy naszego psa przed tak szkodliwymi i śmiertelnymi chorobami jak nosówka czy wścieklizna psów. Oprócz szczepionek, musimy co trzy miesiące odrobaczać naszego Yorka. Raz w miesiącu zewnętrznie, aby uniknąć pasożytów takich jak pchły czy kleszcze.

Ich przestrzeń w domu

Nie wiesz jak dbać o mini Yorka, ale chcesz to zrobić dobrze? Wykonaj te kroki, a Twój pies będzie najszczęśliwszy na świecie.

Przygotuj w domu ciepłe i wygodne łóżko dla swojego Yorka, możesz nawet przygotować dwa, jedno w salonie lub kuchni, gdzie spędzasz więcej czasu, a drugie w sypialni, obok swojego łóżka. Zawsze miej pod ręką czystą i świeżą wodę, aby pies mógł się napić, kiedy jest spragniony. Jest to coś bardzo ważnego, co nie zawsze jest spełniane. Kup kilka zabawek dla swojego Yorkshire, aby mógł je żuć i bawić się nimi. Unikaj zabawek z miękkiej gumy lub gumy, które łatwo się łamią, unikaj również zabawek z tkaniny/szmaty.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz