Opieka nad psem

Czy można podać psu amoksycylinę?

Czy można podać psu amoksycylinę?

Kiedy Twój zwierzak zachoruje, pewnie się martwisz i zaczynasz się zastanawiać, jak możesz mu pomóc. Pewnie zastanawiałeś się, czy możesz podać psu antybiotyki lub inne leki stosowane przez ludzi, aby złagodzić jego dyskomfort. Cóż, powinieneś wiedzieć, że nigdy nie powinieneś podawać żadnego rodzaju leku swojemu futrzanemu przyjacielowi bez porady weterynaryjnej, w przeciwnym razie możesz spowodować inny, bardziej poważny problem.

Czy można podać psu amoksycylinę?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy można podawać amoksycylinę psu, powinieneś wiedzieć, że odpowiedź brzmi: tak, ale zawsze za zgodą lekarza weterynarii. Bardzo ważne jest, aby pod żadnym pozorem nie podawać psu amoksycyliny na własną rękę, gdyż można podać mu zbyt dużą lub zbyt małą dawkę. To weterynarz powie Ci jaką dawkę podać i jak ją podać.

Jeśli miałeś tę wątpliwość i zastanawiałeś się również, czy możesz podać dowolny antybiotyk swojemu futrzanemu przyjacielowi, rzeczywistość jest taka, że antybiotyki stosowane u psów, w przeważającej części, są takie same jak te stosowane u ludzi, a ze względu na duże różnice między metabolizmem i fizjologią ludzi i zwierząt, a także ich wagę, możesz spowodować poważne szkody, dlatego tak ważne jest, aby zawsze odwiedzić lekarza weterynarii, aby przepisać antybiotyk dostosowany do dawki i metabolizmu psa. Zawsze stosuj się do wytycznych lekarza weterynarii, zarówno jeśli chodzi o rodzaj antybiotyku, dawkowanie, częstotliwość i czas trwania antybiotykoterapii.

Należy również pamiętać, że pod żadnym pozorem nie należy podawać amoksycyliny suce ciężarnej lub karmiącej, ponieważ jest to lek, który może przedostać się do płodu w jej brzuszku, a także do mleka i w konsekwencji zostać przeniesiony do organizmu szczeniąt, powodując problemy.

Amoksycylina dla psów: do czego służy

Według źródła w postaci portalu https://www.pudel.pl – amoksycylina jest antybiotykiem podobnym do penicyliny. Ten lek jest wskazany jako środek bakteriobójczy, więc zabija bakterie, a nie powstrzymuje ich rozmnażanie.

Jest to tak ważne, aby nie podawać tego leku psu na własną rękę również dlatego, że jest on wskazany tylko przeciwko niektórym bakteriom, więc nie zabije innych i będziemy podawać lek bez wywołania jakiegokolwiek efektu na chorobę, jeśli ją ma. Kiedy organizm psa kontraktuje patologię, uwalnia toksyny, które szkodzą jego zdrowiu, dlatego celem amoksycyliny jest hamowanie struktur komórek bakteryjnych, produkując śmierć tych szkodliwych bakterii.